EPDM GALLERY ---------->>> ENVIRONMENT & ARCHITECTURE & DESIGN & FIRESTONE & DRYVIT
architektura
 

MICHAL TICHÝ


ŠKOLNÍ PROJEKT 2010 ATELIER ARCHITEKTURA III

Akce: Rodinný dům pod Kralickým Sněžníkem
Místo: Dolní Morava, okres Ústí nad Orlicí
Semestrální projekt předmětu STAVITELSTVÍ pod vedením Ing. Josefa Šandy zpracován ve IV. semestru studia.

Technická zpráva
Rodinný dům se nachází na území bývalého mramorového lomu. Je posazen na úroveň odtěžené roviny – desky lomu. Bude obydlen čtyřčlenou rodinou se samostatným místem pro hosty. Dům je orientován svou podélnou osou směr východ-západ.

Základní formou je kvádr o stanách 1(šíře) : 0,5(výška) : 5(délka). Je osazen na pilotech s ocelových trubek vyplněných betonovou směsí. Nosná konstrukce včetně příček je provedena jako lehká rámová dřevěná konstrukce. Jako hlavní povrchový materiál podlah bylo vybráno dřevo, které je provedeno s hoblovaných smrkových prken celoplošně lepených. V koupelnách je pro obklady a podlahu použit mramor z vlastního lomu. Dům je navržen pro nízkoenergetický standard 40 kWh/m2rok.
Vytápění je prováděno teplovzdušným systémem, dům je tedy centrálně větrán vzduchotechnikou s rekuperací. Izolace domu je podle optimalizace pořizovací ceny tepelné izolace a úspor za energii s předpovědí na 30 let. Výplně oken jsou též výsledkem optimalizace ceny výplní a uspor ceny energie za časový úsek 30 let. Fasády domu jsou obloženy mramorovými deskami z vlastního lomu. Dům má vlastní čističku odpadních vod a hospodaření s dešťovou vodou, která je užívána pro splachování wc a závlahu zahrady. Pro potřebu teplé vody slouží dvojce akumulačních nádrží s možností zapojení slunečních kolektorů, tyto jsou osazeny na stranách domu, vždy jedna nádrž pro dva provozy. Další vybavením domu je centrální vysavač umístěný v technické místnosti s výustkama v každé místnosti domu.

skladba střechy:

  • zatížení hydroizolace / říční kamenivo fr. 4 cm
  • hydroizolace / firestone EPDM
  • podklad pro hydroizolaci / OSB
  • tepelná izolace / EPS
  • pojistná hydroizolace / SBS modifikovaný asfaltový pás
  • stavební překližka
  • dřený trám 50 x 150

Tato školní práce je majetkem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a je zveřejněna s laskavým svolením vedení této školy a autora.

Back To Top
 
situace
   
THANKS FOR VISITING
Jaroslav Jarkovský, Copyright (2013-2019)